Główna » Artykuły » INNE » media

Cyfryzacja wiary

Mormoni przestają głosić po domach, zamiast tego będą werbować on-line.

Mormoni właśnie przyznali, że głoszenie od drzwi do drzwi jest już staroświeckie. Zamiast tego, zapowiedzieli, że za pomocą stron takich jak Facebook zaczną budować swoją obecności online i werbować nowych członków.
Przywódcy Kościoła Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich ogłosili w niedzielę, że głosiciele nie będą już ewangelizować po domach, a zamiast tego wykorzystają Internet w celu pozyskania nowych wyznawców.
Mówią, że uznają rosnącą siłę i znaczenie mediów społecznościowych. Przyznali również, że odwiedzanie domów zupełnie nieznanych osób, nie było wystarczająco skuteczne.
„Sposób, w jaki spełniamy nasz obowiązek głoszenia ewangelii musi być dostosowany do zmieniającego się świata” - powiedział Starszy L. Tom Perry podczas ogólnoświatowej audycji.
U Mormonów, głosiciele mogli korzystać z Internetu tylko raz w tygodniu, i tylko do komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną w domu lub logowania na oficjalne strony tej denominacji. W celu ograniczenia czynników zakłócających dzieło głoszenia, zasadę tę ustalono dla 70 tysięcy głosicieli, wysłanych do pracy kaznodziejskiej w terenie.
Jednak już w ciągu kilku lat, głosiciele będą mogli „zdalnie” głosić, a nie tylko za pomocą Facebooka i innych form mediów społecznych.
Mogłoby się wydawać, że jest to spowodowane malejącą liczbą głosicieli, ale prawda okazuje się być inna. Co ciekawe, w ostatnich latach, ich praca misyjna wykazała na całym świecie największy wzrost niż w jakimkolwiek innym momencie historii tej denominacji.
Ponadto Mormoni obniżą dolną granicę wieku dla głosicieli, co ich zdaniem zwiększy liczbę wyznawców do 85 tysięcy na koniec roku. Od roku 2002 zanotowano rekordową liczbę głosicieli, która wynosi 61 tysięcy głoszących w jednym czasie.
Niektórzy eksperci uważają, że obniżenie wieku dla głosicieli (19 lat dla kobiet i 18 – dla mężczyzn) oraz częstsze korzystanie z mediów społecznych przyciągnie młodsze osoby do tego wyznania.
Jak powiedział Matthew Bowman, asystent profesora religioznawstwa w Hampden-Sydney College w Wirginii – „To pokolenie zna portale społecznościowe oraz wie, jak to działa. Jest to atrakcyjniejsze niż pukanie od drzwi do drzwi z nadzieją, że ktoś nie zatrzaśnie nam drzwi przed samym nosem”.
Co sądzisz o inicjatywie Mormoni online? Czy będzie ona przyciągnąć większe rzesze wyznawców?

 Źródło: http://www.inquisitr.com/814344/mormon-church-to-stop-going-door-to-door-will-recruit-online-instead/
Kategoria: media | Dodał: Roberta (29 Lipca 2013)
Wyświetleń: 201 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Kategorie sekcji
media [1]
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0