Główna » Artykuły » Moje artykuły

Kościelni prześladowcy

Kościelni prześladowcy występują powszechnie w wielu kościołach. Sieją niezgodę i wszczynają waśnie. Muszą mieć jakiegoś "wroga" w kościele, jeśli nie mogą toczyć jakichś bitew, to są nieszczęśliwi. Intrygami prą do uzyskania formalnych stanowisk w kościele, takich jak przewodniczący starszych i diakonów lub skarbnika. Mogą też prześladować bez oficjalnego stanowiska.

Kościelni prześladowcy zawsze się kręcą w pobliżu. Jednak wydaje się, że teraz bardziej zaciekle niż kiedyś robią swoją krecią robotę. Spójrzcie na dziewięć cech kościelnych prześladowców, pomogą ich rozpoznać zanim narobią zbyt wiele szkód.

1. Nie uważają się za prześladowców. Wręcz przeciwnie, postrzegają siebie jako bohaterskich wysłanników ratowania kościoła przed nim samym.

2. Mają własny i wyrachowany ukryty cel. Oni już ustalili, jak ma wyglądać "ich" kościół. Każda osoba, sposób głoszenia czy porządek, który jest sprzeczny z ich wizją idealnego kościoła musi być wyeliminowany.

3. Starają się tworzyć silne sojusze ze słabymi członkami kościoła. Będą nękać i przekonywać osoby, grupy czy komitety, by stały się sojusznikami w ich sprawie. Słabsi pracownicy lub wierni ulegają ich silnej osobowości.

4. Mają skłonność do skrajnych i budzących emocje osobowości. Wykorzystują to, by postawić na swoim.

5. Są znani z powiedzenia: "bo ludzie mówią”. Uwielbiają zbierać plotki i przerabiać je do swoich potrzeb.

6. Największe możliwości dają im kościoły o niewielkich oczekiwaniach. Wielu wiernych ma swoje rozumienie członkostwa w kościele. Starają się zaspokoić własne potrzeby i oczekiwania, dlatego nie chcą sami przeciwstawiać się kościelnym prześladowcom. To prowadzi do kolejnej kwestii, która jest tego konsekwencją.

7. Wolno im się znęcać nad innymi, bo członkowie kościoła nie przeciwstawiają się im. Rozmawiałem z pastorami i ich pracownikami, którzy zostali zaatakowani przez kościelnych prześladowców. Chociaż nękający sprawili im wielki ból, to jeszcze większego przysporzyli im członkowie ich kościoła, którzy milcząco pozwalali na to, co się działo.

8. Wywołują chaos i sieją spustoszenie. Kościelny prześladowca zawsze ma swoją  kolejną misję. Chociaż czasami zrobi sobie krótką przerwę między jedną a drugą misją, to jednak nie spocznie dopóki nie użyje w pełni swych manipulacyjnych zachowań.

9. Po dokonaniu zniszczeń w jednym kościele, często idą do drugiego. Nieważne czy zostali wyrzuceni czy po prostu znudzili się, przechodzą z tą samą misją. Niektórzy prześladowcy dokonali spustoszeń w trzech lub więcej kościołach.

Kościelni prześladowcy Kościół jest zastraszanie epidemii w wielu naszych zborach. To trzeba powstrzymać. W następnym tłumaczeniu dowiemy się jak to powstrzymać.Źródło: http://www.churchleaders.com/pastors/pastor-articles/252237-9-traits-church-bullies.html
Kategoria: Moje artykuły | Dodał: Roberta (02 Maja 2015)
Wyświetleń: 231 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Kategorie sekcji
Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI [18]
Artykuły poświęcone działalności Organizacji, które budzą sprzeciw społeczności międzynarodowej
PEDOFILIA - SILENT LAMBS [9]
Artykuły poświęcone pedofilii
KWESTIA KRWI [2]
Artykuły poświęcone kwestii krwi
KSIĄŻKI O ŚWIADKACH JEHOWY [1]
INNE [1]
Moje artykuły [2]
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0