Główna » Artykuły » KWESTIA KRWI » WTS a krew

Macki Organizacji sięgają głęboko

Nawiązując do informacji z Sunday Times, zamieszczonej po raz pierwszy w Perth Now 20 maja 2014, dochodzą niepokojące wieści , że Unia Europejska zapłaci dwóm Świadkom Jehowy, którzy bez medycznego przygotowania będą występować jako konsultanci doradzając szpitalom w 28 krajach, jak powinno się traktować pacjentów. 

Wiadomości Perth Now donoszą:
"Istotnym kryterium przetargu było to, żeby kierujący projektem miał wykształcenie medyczne oraz doświadczenie w zakresie transfuzji krwi. Panowie Hofmann i Farmer nie są lekarzami.”

Kontrakt europejski jest wart 300 tysięcy euro i „jest ustanowiony dla programów pilotażowych w największych szpitalach klinicznych w pięciu europejskich krajach, by opracować sposób wdrażania Instrukcji PBM oraz szkoleń dla wszystkich 28 państw członkowskich”.

Dwóch Świadków Jehowy, Axel Hofmann i Shannon Farmer, już otrzymali z pieniędzy australijskich podatników 4 miliony dolarów AU na wprowadzenie programu Zarządzanie Krwią Pacjenta (PBM – Patient Blood Management) w Zachodniej Australii (WA).

Niewystarczające informacje na temat tego programu PBM wywołały sporą burzę w Zachodniej Australii. Jeden z tamtejszych lekarzy, dr Kosterich stwierdził:
„Ludzie, którzy są Świadkami Jehowy są chyba najmniej odpowiednimi ludzmi do wdrożenia tego rodzaju programu, ponieważ panuje przekonanie, że robią to z powodów religijnych a nie medycznych”.

Profesor nadzwyczajna Bebe Loff, obrończyni praw człowieka i dyrektor Centrum Zdrowia Publicznego i Praw Człowieka im. Michaela Kirbiego w Monash University w Melbourne, została poproszona o przeprowadzenie niezależnego badania.

Prof Loff , która była członkiem Komisji Etyki Światowej Organizacji Zdrowia i Australijskiej Komisji Etyki Zdrowia,, wyraziła zaniepokojenie i powiedziała, że bardzo ważne jest utrzymanie zaufania publicznego w tak delikatnej dziedzinie jaką jest transfuzja krwi.

Być może Unia Europejska powinna ponownie rozważyć wartość tego programu, na którego przetarg wygrał Austriacki Instytut Technologii (AIT) w Wiedniu, organizacja badawczo rozwojowa będąca częściowo własnością rządu. 

Biorąc pod uwagę wątpliwe wnioski z Zachodniej Australii, Unia Europejska mogłaby postąpić właściwie przekazując te pieniądze w ręce ekspertów, którzy posiadają kwalifikacje medyczne i nie kierują się ukrytą religijnością – zwłaszcza, że pierwszy kierujący tym europejskim zespołem projektowym, profesor dr Hans Gombotz jako szef Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Ogólnym w Linz w Austrii jest już od marca na emeryturze. Nie jest jasne, kto teraz będzie realizował ten projekt. 

More information
Picture credit – Wikipedia
Perth Now – WA hospitals Patient Blood Management program needs independent review Link
Blood restricted to patients against doctors order 
Link
Perth Now News – How two Jehovah’s Witnesses were paid millions to restrict WA blood transfusions Link
The following article is republished from the Blog of Marvin Shilmer and demonstrates that the Watchtower Society (WTS) is continuing to quietly back down from their once firm position on the use of blood. Link Źródło: http://jehovahswitnessreport.com/blog/two-non-medic-jws-paid-by-europe-to-tell-countries-about-not-using-blood-transfusi
Kategoria: WTS a krew | Dodał: Roberta (27 Maja 2014)
Wyświetleń: 258 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Kategorie sekcji
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0