Główna » Artykuły » PEDOFILIA - SILENT LAMBS » Inne sprawy sądowe ws pedofilii

Prokurator z Oklahomy vs CK

Prokurator Okręgowy w Oklahomie złożył wniosek oskarżenia, w którym twierdzi, że Organizacja Świadków Jehowy, „a zwłaszcza Ciało Kierownicze tego chrześcijańskiego zboru Świadków Jehowy”, brało udział w ukrywaniu zbrodni molestowania dzieci.

Ten zadziwiający rozwój wypadków z udziałem Ronalda Lawrence-a, o którym pisałem w listopadowym JWsurvey, został przedstawiony przez Jeanne Leflore w wiadomościach McAlester News - Capital.

Okazało się, że policja badała czy starsi byli współwinni ukrywania tej ohydnej zbrodni przed władzami. Teraz wydaje się, że ujawnione dowody wskazują, że wina prawdopodobnie sięga do samych szczytów Strażnicy.

28 stycznia br. miejscowy prokurator złożył wniosek stwierdzający, że przedstawi dowody, że zbrodnie molestowania dzieci były ukrywane, nie tylko przez Lawrence, ale przez „cały związek wyznaniowy", w tym Ciało Kierownicze.

Zgodnie z tym „działania związku, wykluczanie (Lawrence) w jednej lub kilku sytuacjach oraz zalecenia Ciała Kierowniczego dotyczące postępowania wobec ofiar i członków ich rodzin w odniesieniu do takich przestępstw, nosiły znamiona ‘ukrywania’, co w dalszym ciągu skutkowało powstrzymywaniem się ofiar od zgłaszania przestępstw organom ścigania”.

W listopadzie Lawrence został oskarżony przez Sądu Rejonowego hrabstwa Pittsburg o popełnienie 19 przestępstw, w tym 11 dotyczących czynów lubieżnych, 7 zmuszania do sodomii i jednego gwałtu z użyciem narzędzia. Dokumenty sądowe ukazują długą listę straszliwych przypadków molestowania seksualnego, nawet z wykorzystanie drewnianej łyżki.

Lawrence jest oskarżony o molestowanie co najmniej trójki dzieci w 1980 roku.
W złożonym pisemnym oświadczeniu czytamy, że Lawrence powiedział policji, iż wyznał swoje zbrodnie co najmniej czterem starszym, aby po uprzednim wykluczenie zostać w 2005 roku przyłączonym z powrotem do zboru.

Wkrótce po jego aresztowaniu, Lawrence został zwolniony z więzienia po wpłaceniu 50 tysięcy dolarów kaucji. Warunkiem zwolnienia był zakaz jakichkolwiek kontaktów ze swoimi przypuszczalnymi ofiarami. Teraz, w związku z nowym wnioskiem, Ciało Kierownicze stoi przed niewyobrażalną do tej pory perspektywą stawienia się w sądzie jako oskarżony o rzekomą zmowę w celu ukrycia działań przestępczych.

Termin rozprawy nie został jeszcze ustalony.

Adwokat Lawrence-a złożył w grudniu wniosek stwierdzający, że zarzuty powinny być umorzone z powodu ich przedawnienia. Jednak prokuratora okręgowego uznała, że to nie dotyczy tej sprawy.

Dlaczego cisza?

Na uwagę zasługuje odmowa współpracy ze strony Organizacji, brak zajęcia jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie, ponadto „kilka telefonów dziennikarzy śledczych do związku wyznaniowego Świadków Jehowy” pozostało bez odpowiedzi.

Myślący Świadkowie będą się zastanawiać, jak Organizacja, która twierdzi, że ma poparcie Boga może zostać oskarżona o sprzeciwianie się „władzom zwierzchnim” (Rzym. 13:1,2 ), i dlaczego nie chce podejmować żadnych kroków, aby wyjaśnić sprawę, jeśli jest wolna od winy.

Rzeczywiście, jak może Ciało Kierownicze twierdzić, że ma „bardzo dobre świadectwo od osób postronnych”, jeśli nawet nie chce odebrać telefonu w sytuacji, gdy oskarżone jest przez prokuratora o ukrywanie przestępstw? (1 Tim 3:7) Źródło: http://Ciało Kierownicze oskarżone przez prokuratora okręgowego w Oklahomie w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci
Kategoria: Inne sprawy sądowe ws pedofilii | Dodał: Roberta (06 Lutego 2014)
Wyświetleń: 200 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Kategorie sekcji
Candace Conti [2]
Inne sprawy sądowe ws pedofilii [4]
WTS a pedofilia [2]
Australia Komisja [1]
Artykuły i materiały z wysłuchań przed Komisja Królewską w sprawie pedofilii wśród Świadków Jehowy w Australii
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0