Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Listy do Starszych zboru

Emerytura dla zasłużonych - dożywocie się skończyło

Pismo z dnia 1 czerwca 2014, nie przytacza żadnych biblijnych cytatów na poparcie tej dziwnej nowej reguły dyskryminacyjnej ze względu na wiek.

Cytat

Ponieważ Organizacja wciąż się rozwija, – mówi list – istnieje potrzeba zwiększenia liczby braci, by docierali do innych oraz potrzeba brania większej odpowiedzialności przez tych, którzy teraz służą jako starsi.Aby pomóc w tym zadaniu, Ciało Kierownicze postanowiło, że dniem 1 września 2014 r. bracia, którzy osiągnęli wiek 80 lat i starsi, nie będą już służyć jako koordynatorzy Grona Starszych.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego Organizacja uważa, że się „rozwija”, kiedy mamy rekordową liczbę zamykanych oddziałów oraz zmniejszający się nakład czasopism.
Ponadto zaskakująca jest potrzeba zwiększania liczby starszych biorących na siebie większą odpowiedzialność, co przecież nie ma nic wspólnego z wiekiem koordynatora zboru.

Poniżej List w pełnym brzmieniu:

Cytat

Do Wszystkich Gron Starszych

Dotyczy: Koordynatora Grona Starszych

Drodzy Bracia,
Ciało Kierownicze docenia wspaniałych braci, którzy służą jako starsi zboru a ich praca służy interesom Królestwa. Wielu starszych służyło w ten sposób przez dziesięciolecia, a my korzystamy z ich mądrości oraz wspaniałego świadectwa wiary i lojalności w sprawowaniu opieki na owcami Jehowy. Dz. 20:28; 1P 5:2, 3.
Ponieważ Organizacja wciąż się rozwija, istnieje potrzeba zwiększenia liczby braci, by docierali do innych oraz potrzeba brania większej odpowiedzialności przez tych, którzy teraz służą jako starsi. Aby pomóc w tym zadaniu, Ciało Kierownicze postanowiło, że dniem 1 września 2014 r. bracia, którzy osiągnęli wiek 80 lat i starsi, nie będą już służyć jako koordynatorzy Grona Starszych. Oczywiście, koordynatorzy Gron Starszych, którzy nie są jeszcze w wieku 80 lat mogą również skromnie zdecydować, że lepiej będzie gdy inny brat przejmie ich dzieło – Mi 06:08.
W związku z powyższym, jeśli konieczna okaże się zmiana brata koordynatora grona starszych, to sprawa ta powinna być potraktowana z należytą uwagą na najbliższym spotkaniu starszych. Jeśli kolejna wizyta nadzorcy obwodu w waszym zborze nie nastąpi do 1 września, to rekomendacje należy zachować do jego wizyty. – KS 10 rozdz. 2 ust. 13.
W książce „Paście” rozdział 2, pkt 11, po pierwszym zdaniu, każdy starszy powinien wstawić „Musi mieć mniej niż 80 lat”.

Dziękujemy Wam za lojalne wspieranie tych teokratycznych zamierzeń. (Iz 60:17; Obj. 1:20) Przyjmijcie wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości.

Wasi bracia,
Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy

List w oryginale można pobrać tutaj (kliknij niebieskie pole z napisem "Kliknij tutaj, aby rozpocząć pobieranie z Sendspace")

Warto zauważyć, że niektórzy członkowie Ciała Kierowniczego sami nie są młodzieniaszkami.

Trzech z obecnych członków jest w wieku 70 lat i starszych (w tym David Splane - 70 i Gerrit Lösch - 73), a jeden z nich (Samuel Herd, urodzony w 1935 roku) lada moment będzie miał 80 na karku. Czy ci ludzie podobnie "skromnie" ustąpią z kierowania organizacją, kiedy osiągną swoje 80 lat. Źródło: http://jwsurvey.org/cedars-blog/no-scriptures-required-elder-coordinators-to-stand-down-if-they-are-over-80
Kategoria: Listy do Starszych zboru | Dodał: Roberta (07 Czerwca 2014)
Wyświetleń: 265 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0