Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Listy do Starszych zboru

Głoszenie z tabletem

Strażnica wystosowała list do wszystkich zborów informując je, że odtąd mówcy zborowi mogą na podium swobodnie korzystać z tabletów.
Pismo z 12 października 2013, zauważa, że tablety są już „bardzo rozpowszechnione w wielu częściach świata”. Ciało Kierownicze postanowiło zatem, że stosowanie tabletów na podium podczas zebrań i zgromadzeń „należy pozostawić w gestii każdego z uczestników”.
Z pewnością wiadomość ta będzie różnie odbierana przez Świadków. Z jednej strony, tablety stają się coraz bardziej dostępne, wobec czego powinny być powszechnie stosowane podczas zebrań. Przecież książki są uważane za istotny element chrześcijańskich spotkaniach, nawet jeśli chrześcijaństwo było wcześniej niż powszechnie stosowane i dostępne rękopisy.
Z drugiej strony, wiele wskazuje na to, że tablety są jeszcze stosunkowo drogie i niedostępne dla biedniejszych Świadków, na których naciska się by odrzucili dobra materialne na rzecz dzieła głoszenia. Można to potraktować więc, jako chęć „pokazania się” przez zamożniejszych braci, którzy ostentacyjnie mogą korzystać z tych urządzeń na podium - zwłaszcza w ubogich obszarach. [1 Jana 2:16]
Istnieją też praktyczne aspekty nieużywania tabletów na podium. Drukowane lub ręcznie sporządzone notatki nie znikną, gdy pojawia się wygaszacz ekranu lub wyłączą prąd. Nie wymagają też ciągłego przewijania ekranu w górę i w dół. 
O problemach technicznych mówi również list Strażnicy, zwracając uwagę, że mówca korzystający z tabletu, „powinien przełączyć urządzenie w tryb podczas którego, wyłączone są wszelkie dźwięki i alarmy oraz powiadomienia np. o przychodzących mailach. Warto też, by brat korzystający z takiego urządzenia, posiadał wydruk swoich notatek na wypadek wystąpienia problemów technicznych".
List również mówi o tym, że używanie tabletów może zakłócać spokój tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. „Jeśli brat dający wykład na terenie, gdzie wie, że takie urządzenia nie są powszechnie stosowane, powinien rozważyć potrzebę jego użycia, czy będzie ona właściwa czy też nie”.

[tłumaczenie: Roberta]Źródło: http://jwsurvey.org/cedars-blog/governing-body-gives-green-light-for-tablets-to-be-used-from-the-platform
Kategoria: Listy do Starszych zboru | Dodał: Roberta (20 Października 2013)
Wyświetleń: 204 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0