Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Różne

Kto dba o zdrowie i życie uczestników Kongresów?

Dokumenty i komunikaty mediów dotyczące ostracyzmu i dyskryminacji dziecka, o specjalnych potrzebach, przez Świadków Jehowy na Międzynarodowym Kongresie w Melbourne, 17-19 października 2014.

W związku z organizacją Międzynarodowego Kongresu Świadków Jehowy na stadionie Etihad w Melbourne, Australia, JWLeaks otrzymało poniższe dokumenty i komunikaty prasowe. Są one skierowane do administracji i nadzoru służb medycznych na Kongresie, jednak nie zostały one podane do publicznej wiadomości.

Przed publikacją i upublicznienie tych poufnych informacji zespół JWLeaks przeprowadził formalne dochodzenie w Victorian WorkCover Authority (VWA) i Zarządzie Stadionu Etihad (Melbourne Stadiony Limited), czy zostały podjęte jakieś środki wobec Świadków Jehowy oraz australijskiego oddziału Strażnicy Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego w związku z domniemanym brakiem zapewnienia pierwszej pomocy, co narusza obowiązujące przepisy BHP.
Zostaliśmy zapewnieni, że Świadkowie Jehowy nie będą zarządzać służbami medycznymi w trakcie imprezy, jednak ratownicy pogotowia St John Ambulance „będą na miejscu każdego z tych trzech dni". Naszym zdaniem zostało to zorganizowane w celu zapewnienia opieki i bezpieczeństwa wszystkich 70 000 uczestników i delegatów obecnych na Kongresie.

Nie wspomniano, kto zapewnia opiekę medyczną setkom pracowników i wolontariuszy w czasie prac związanych z organizacją Kongresu. Nie mamy żadnych informacji o setkach Świadków Jehowy, którzy dobrowolnie lub wymienieni z nazwisk jako wolontariusze stanowią obsługę, a którzy powinni zostać zgłoszeni do Wydziału Zdrowia w związku z organizacją Kongresu. 
 

Więcej materiałów:

https://jwleaks.files.wordpress.com/2014/10/1-media-alert-jehovahs-witnesses-convention-melbourne-australia.pdf

https://jwleaks.files.wordpress.com/2014/10/2-press-release-jehovahs-witnesses-convention-melbourne-australia.pdf

https://jwleaks.files.wordpress.com/2014/10/3-letter-to-etihad-stadium-re-jehovahs-witnesses-convention-redacted-jwleaks-version.pdf

Profil ojca dziecka na FB

https://www.facebook.com/StevenUnthank?fref=nfŹródło: http://jwleaks.org/2014/10/16/child-shunned-by-jehovahs-witnesses-convention-melbourne-australia/
Kategoria: Różne | Dodał: Roberta (17 Października 2014)
Wyświetleń: 243 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0