Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Różne

Mapa przestępstw Świadków JehowyOto link do mapy:
https://www.google.com/maps/d/viewer?authuser=0&hl=en&mid=ziBWQatJOwQ0.kpzkVgON4ks4
a poniżej tłumaczenie postu informacyjnego o niej ze strony AAWA na FB:
Projekt Mapa: Zbrodnie Świadków Jehowy na całym świecie

Cytat

Mapa ta ma informować o przestępstwach popełnionych przez członków społeczności Świadków Jehowy. Jej celem jest rozprawienie się z fałszywym obrazem promowanym przez przywódców Świadków Jehowy, że żyją w "bezpiecznej przystani" z dala od przestępczości, agresji i przemocy domowej oraz wykorzystywania seksualnego dzieci. To, co widzimy, wyraźnie pokazuje, że te zbrodnie są tak samo powszechne w społeczności Świadków Jehowy jak i w pozostałej części społeczeństwa, a jedynie prowadzona polityka ukrywa je przed Świadkami Jehowy, tak samo jak ukrywa przestępców.

Mapa nie obejmuje wszystkich zbrodni popełnionych przez Świadków Jehowy. Brak na niej informacji z raportów mediów, sądów i policji, w których nie podaje się przynależności wyznaniowej oskarżonego.
Dane źródłowe przytaczaliśmy szczegółowo. Staraliśmy się, aby wszystkie linki były aktywne w chwili jej zamieszczania. Jeżeli któryś z linków nie będzie aktywny to prosimy dajcie nam znać. Jednak dosyć szybko informacje o danej osobie można znaleźć w Google.

UWAGA: Informacje zawarte na mapie są udostępniane w celach informacyjnych. Nie jest naszym celem tworzenie grup straży obywatelskiej wykorzystywanej do nękania przestępców, którzy odsiedzieli swój wyrok i teraz żyją w społeczności. Dlatego każdy, kto w ten sposób będzie wykorzystywał zamieszczone informacje, może być ścigany przez prawo.

Towarzystwo Strażnica często objaśnia, że w społeczności Świadków Jehowy jest niska przestępczość. Świadkom można ufać, gdyż postępują zgodnie z Biblią i przestrzegają chrześcijańskich przykazań. Chcą wywołać wśród ludzi i samych Świadków Jehowy wrażenie, że są oni grupą wybraną, lepszą od ludzi innych wyznań.

Twierdzą, że żyją w raju duchowym, gdzie są bezpieczni i wolni od problemów świata. Jednak nie są oni tak bezpieczni, jak chcieliby sami w to wierzyć.
Projekt Mapa szybko rozwieje to przekonanie. Jedno spojrzenie na mapę pokazuje, że popełniają oni o wiele więcej zbrodni niżby się Świadkom Jehowy wydawało. Częściowo z tego powodu, że o nich nie wiedzą, gdyż ukrywa się to przed nimi. Ta mapa obala ten mit.

Pokazuje ona, że Świadkowie Jehowy nie stanowią wcale bezpiecznej przystani, jak próbują nas o tym przekonać. Są wśród nich poważne przestępstwa, takie jak:
• morderstwo (czarny) i usiłowanie zabójstwa (szary)
• wykorzystywanie seksualne dzieci (ciemny niebieski),
• przemoc w rodzinie (ciemny fiolet),
• oszustwa, defraudacje, kradzieże i inne przestępstwa z udziałem pieniędzy (zielony),
• przemoc seksualna (jasno niebieskie kropki),
• stalking (brązowy), oraz
• napaści dorosłych (fioletowe).
• przypadki, w których dzieci i dorośli zmarli ze względu na ciągle zmieniającą się i mylącą politykę wobec transfuzji krwi (czerwony).
• osoby, które popełniły samobójstwo z powodu niewłaściwej polityki Towarzystwa Strażnica wobec wykorzystywania seksualnego i niezliczona liczbę ludzi, którzy popełnili samobójstwo w związku z wykluczeniem i w następstwie tego odrzuceniem (żółty).

Ostatnio pojawiło się wiele spraw sądowych przeciwko Towarzystwu Strażnica o niewłaściwe podejście do przypadków nadużyć seksualnych. Są oznaczone zielonymi gwiazdkami.

Wszystkie informacje umieszczone na mapie zostały zweryfikowane poprzez doniesienia medialne, w oparciu o raporty policyjne, rejestry napaści seksualnych i dokumenty sądowe. Nazwisk ofiar nie podajemy, chyba że ofiara upubliczniła swoje dane w mediach. Staramy się chronić ich prywatność.

Zdarzają się przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci (jasnoniebieski), w których nie publikujemy nazwiska oskarżonego. Aczkolwiek ofiary podały nam dane sprawcy. Jednak brak jest danych policyjnych bądź medialnych, ponieważ starsi zboru nakazali ofierze (ofiarom), by nie zgłaszały tego władzom. Zamieściliśmy je na mapie według miasta i rodzaju przestępstwa.

Jest to dopiero początek drogi, ale zgodny z misją AAWA - informowania o nieludzkiej polityce przywódców Świadków Jehowy wobec swoich wyznawców.Źródło: http://aawa.co/jw-crime-map/
Kategoria: Różne | Dodał: Roberta (11 Lipca 2015)
Wyświetleń: 376 | Tagi: przestępstwa świadkowie jehowy, mapa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0