Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Różne

Ślepe posłuszeństwo

Oto przetłumaczony artykuł autorstwa Bo Juela Jensena z Norwegii, w którym wprost nazywa wyznanie Świadków Jehowy sektą przyrównując ich do takich sekt jak Świątynia Słońca czy Świątynia Ludu Jak sam napisał o sobie: [...] zdecydowałem się wraz z kilkoma wspaniałymi ludźmi mającymi bezpośrednie doświadczenia z sektą Świadków Jehowy, zostać jednym ze współzałożycieli organizacji "Zwolennicy Świadomości Nadużyć Strażnicy" (AAWA).

Ślepe posłuszeństwo jest definiowane jako bezwzględne poddanie się niejasnym zasadom, nawet w obliczu głupich lub szkodliwych konsekwencji. Prościej, ślepe posłuszeństwo to robienie czegoś, bo ktoś tak powiedział; przestrzegasz zasad, bo ktoś uznał je za zasady. Ślepe posłuszeństwo jest niekwestionowalne, nieograniczoną niczym uległością bez jakiejkolwiek refleksji. Ślepe posłuszeństwo ma zazwyczaj ujemne konotacje – to pozostawanie biernym w obliczu przeciwności losu, poddawanie się posłusznie losowi.
Co byś mi odpowiedział, gdybym nakazał ci stosować się do moich poleceń bez zadawania jakichkolwiek pytań czy refleksji? Oczywiście rzekłbyś „W żadnym razie”. A co, jeśli powiedziałbym ci, że mam informacje od Boga a On kazał mi przekazać tobie, co masz robić oraz że masz być mi posłuszny, bo to są Jego słowa?
To jest dokładnie to, co robi wyznanie Świadków Jehowy. Kiedyś byli subtelniejsi i próbowali maskować swoją manipulację, ale to się skończyło. W listopadowym wydaniu 'Strażnicy’ nie pozostawiono miejsca na spekulacje i wątpliwości: "Bądźcie posłuszni, bez względu na to, co każemy wam zrobić.” Oto cytat:
„Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi słuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie."- Strażnica (wydanie do studium), listopad 2013 r., str. 20.


Jest to ta sama retoryka, jakiej używały w przeszłości ‘sekty dnia ostatniego’. Czciciele takich liderów jak Jim Jones (Peoples Temple - Świątynia Ludu 1978), Joseph Di Mambro (Solar Temple - Zakon Świątyni Słońca 1994/97), Marshall Applewhite (Heavens gate – Wrota Nieba 1997), David Koresh (jego sekta Branch Davidians 1993) oraz pięciu przywódców Ruchu na Rzecz Przywrócenia Dziesięciorga Przykazań Boga (Movement for the Restoration of the Ten Commandments of God 2000), Joseph Kibweteere, Joseph Kasapurari, John Kamagara, Dominic Kataribabo i Credonia Mwerinde.
Licząc łącznie te pięć grup jest odpowiedzialnych za śmierć 1886 osób - tysiąca ośmiuset osiemdziesięciu sześciu istnień, wśród których wiele z nich to dzieci.
Nie mówię, że Strażnica planuje zabić swoich wyznawców. Mówię, że słowa, których używają oraz techniki kontroli umysłu są dokładnie takie same jak sekt wymienionych powyżej. Domagają się od swoich wyznawców podporządkowania wszystkiemu, co głoszą. Zalecają całkowite i ślepe posłuszeństwo. A historia pokazuje nam niejednokrotnie do czego to może prowadzić.
Co możemy więc z tym zrobić? Możemy mówić o tym światu! Możemy pokazać światu szaleństwo tej sekty. Wszystko, co musimy zrobić, to uświadomić ludziom, co ta sekta mówi swoim wyznawcom. To jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałem się wraz z kilkoma wspaniałymi ludźmi mającymi bezpośrednie doświadczenia z sektą Świadków Jehowy, zostać jednym ze współzałożycieli organizacji "Zwolennicy Świadomości Nadużyć Strażnicy" (AAWA).
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sekcie Świadków Jehowy lub pomóc nam podnieść świadomość na temat jej nadużyć, nie wahaj się, skontaktuj się z nami już dziś w www.aawa.co.
W Norwegii możesz również skontaktować się z hjelpekilden.

 

Bądź bezpieczny! Ciesz się życiem! I pamiętaj: Przyjaciele nie pozwalają przyjaciołom stać się członkami sekty!

Bo Juel Jensen "Zwolennicy Świadomości Nadużyć Strażnicy"
Hjelpekilden.no

 


Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=719597524820998&id=699071073540310&substory_index=0
Kategoria: Różne | Dodał: Roberta (21 Września 2013)
Wyświetleń: 216 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0