Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Różne

Zażyłbyś tę pastylkę?

Jeśli Ciało Kierownicze poleciłoby ci wziąć pastylkę, to czy wziąłbyś ją?

W ostatni weekend (18-19 stycznia 2014), zbory Świadków Jehowy na całym świecie omawiały podczas zebrań listopadowe wydanie Strażnicy do studium. Jak podano w sierpniu na stronie internetowej, ten konkretny numer czasopisma zawiera mrożącą krew w żyłach radę dla Świadków Jehowy -„Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie..”

W związku z powyższym zaskakującym nakazem, który całkowicie neguje zdrowy rozsądek i zachęca do bezmyślnego podporządkowania się, został przeprowadzony test w jednej z grup na FB, odwiedzanej przez Świadków Jehowy, sprawdzający czy Świadkowie poddadzą się temu nakazowi w jego najbardziej skrajnej postaci.
Test został sformułowany w bardzo prosty sposób.

Dołączona grafika

Cytat

Przeczytaj poniższy fragment z dzisiejszego Studium Strażnicy i odpowiedź na zamieszczone poniżej pytania.
(3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. (w13 11/15 p. 20)
Gdybyś podczas zebrania na Sali Królestwa w najbliższą niedzielę wysłuchał listu od Ciała Kierowniczego nakazującego wszystkim obecnym połknąć nieznaną pastylkę, czy połknąłbyś ją posłusznie bez wahania, mając w pamięci przestrogę z dzisiejszej Strażnicy?
TAK lub NIE

Cytat

… Boże słowo jest ich narzędziem według nauk.

Cytat

Biblijne pierwszeństwo dla zbiorowego samobójstwa…

W ciągu pierwszych 3 godzin od pokazania się postu, odpowiedziało w nim 23 użytkowników. Jak zwykle nie każdy udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Ale z tych, którzy to zrobili, co najmniej pięciu odpowiedziało ‘TAK’ - wzięliby tę pastylkę.
Dołączona grafika

Cytat

Dobra, więc. Mimo iż Strażnica ma wiele błędów (interpretacje , instrukcje , itp.), to sądzę, że podczas wielkiego ucisku nie pozwoliliby nam wtedy spać, ponieważ zawsze nas pouczają , że należy zachować przytomność i czujność wobec wydarzeń na świecie. Więc jeśli nam to mówią, to być może ta nieznana pastylka ma wysoką zawartość kofeiny, aby nas utrzymać w gotowości i przytomności. Taka myśl, i przyjąłbym ją.

Cytat

Tak, wezmę, ponieważ to jest polecenie Jehowy.

Cytat

Z wiarą, wezmę ją. Nawet gdy zginę, to Jehowa będzie mnie pamiętać.

Cytat

Tak.

Cytat

Jeśli jesteśmy napełnieni wiarą, to nawet jak umrzemy mamy nadzieję w Jehowie. Więc mówię ‘TAK’ Ciału Kierowniczemu i moim Starszym.

Warto zauważyć, że wśród tych pięciu odpowiedzi na TAK, dwie z nich wspominają, że te „nieznane pastylki” mogą mieć śmiertelny skutek.
Jedna kobieta uczestnicząca w dyskusji oponowała przeciwko założeniom testu w następujący sposób...

Dołączona grafika

Cytat

A co z manną, którą Jehowa dał Izraelitom do zjedzenia. Czy mówili, że nie będą jej jeść, bo nie wiedzą, co to jest ? Zażywasz pastylkę – brzmi to jak coś negatywnego, jakby starsi kazali nam zrobić coś, co mogłoby być zabójcze . To nie jest to, co nasi starsi zrobią ... oni nie są szaleni, by pozbawić cię życia – to są nasi bliscy ,nasi mężowie, ojcowie, bracia, wujowie, kuzyni duchowo i dosłownie.

Przedstawiając ten argument, pani przeoczyła fakt, że przyjmowanie pastylek niekoniecznie jest negatywną rzeczą. Zdecydowanie większość pastylek produkowanych codziennie na całym świecie jest przyjmowanych dla poprawy zdrowia, a nie odwrotnie.

I nie zapominajmy, Ciało Kierownicze już sugeruje, że ich mądrość zastępuje wiedzę medyczną, co najmniej w zakresie transfuzji krwi.

Treść ankiety była bez zarzutu. Brak było informacji o tym, co wywołuje pastylka. Było tylko pytanie czy zażyje się pastylkę, jeśli takie będzie polecenie Ciała Kierowniczego. To było proste badanie stopnia lojalności.
Należy zauważyć, z pewną ulgą, że taka sama liczba osób (5) odpowiedziała ‘NIE’, czyli nie połknęłaby pastylki. Niemniej jednak, pięć osób odpowiedziało twierdząco w ciągu trzech pierwszych godzin, co jest istotnym oskarżeniem przeciwko kondycji psychicznej i rozsądkowi niektórych Świadków.

Jeśli Ciało Kierownicze chce legionów bezmyślnych trutni, którzy podążają za ich wskazówkami, nawet jeśli są potencjalnie niebezpieczne, to wydaje się, że osiągnęli ten cel - przynajmniej w części.
Czas zacząć picie tej „oranżady”*. 


*)Wyrażenie pojawiło się z powodu wydarzeń w listopadzie 1978 – masakry w Jonestown, kiedy to członkowie sekty Świątynia Ludu popełnili zbiorowe samobójstwo, wypijając mieszaninę sproszkowanej oranżady i cyjanku. Źródło: http://jwsurvey.org/cedars-blog/would-you-take-the-pill-a-simple-facebook-test-has-shocking-results
Kategoria: Różne | Dodał: Roberta (26 Stycznia 2014)
Wyświetleń: 305 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0