Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Różne

Zielone światło dla nowej siedziby Towarzystwa Strażnica

JW.org ogłosił, że po zatwierdzeniu planu zagospodarowania przestrzennego przez miejscowy zarząd planowania miasta, prace budowlane przy nowej siedzibie w Warwick zostały oficjalnie rozpoczęte. 
Pierwsze pozwolenie na budowę zostało uzyskane 26 lipca br. w piątek, a prace przygotowawcze i kopanie fundamentów rozpoczęto trzy dni później.
Wiadomość ta jest przekazywana przez Strażnicę, jako zapowiedź uzyskania ponad miliarda dolarów ze sprzedaży nieruchomości swojej siedziby w Brooklynie.
Zakończenie budowy w Warwick jest planowane na rok 2017, zaś dla urzędników Strażnicy wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu jest wielkim krokiem naprzód. "Uzyskanie w lipcu WZiZT oraz zezwolenia na użytkowanie było pierwszym kamieniem milowym na naszej drodze do celu, jakim jest ukończeniu projektu w ciągu czterech lat." - powiedział Enrique Ford z Komitetu Budowy Warwick
Kluczowa dla Komisji planowania była jednomyślna decyzja Strażnicy, by zastosować "projekty ekologicznego budownictwa zrównoważonego”, promujące między innymi ochronę lokalnej przyrody. Ci, którzy znają sprawę niedawnego skandalu ujawnienia beczek toksycznych odpadów w siedzibie w Wallkill, dostrzegają w tym ironię Strażnicy. 
Po uzyskaniu zielonego światła na budowę w Warwick, Strażnica może finalizować swoją lukratywną transakcję sprzedaży Brooklyn. Jak donosi niedawny artykuł JWsurvey, Strażnica ma już zapewnione cudowne 804 miliony dolarów ze sprzedaży większości brooklyńskich nieruchomości.
Teraz New York Post poinformował, że Strażnica zapowiada uzyskać dalsze 240 milionów ze sprzedaży "pięciu kompleksów budynków, obejmujących około 973 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej, znajdujących się w części DUMBO na nabrzeżu Brooklynu." Ten kompleks budynków jest uważany za ikonę Towarzystwa Strażnica i był niedawno wykorzystany w promocyjnym video
Przeprowadzka Strażnicy na północ stanu Nowy Jork jest przez wielu postrzegana jako konieczność i wiąże się z uzyskiwaniem zysków z transakcji nawet po oddaniu do użytku nowej siedziby. 
W związku z trwającą stagnacją wydawniczą w bogatszych krajach, Strażnica jest zmuszona do efektywniejszego gromadzenia środków zarówno na zmniejszoną liczbę Kongresów Okręgowych jak i ostatnią falę zarzutów seksualnego wykorzystywania dzieci, w tym złożonego pozwu Elizabeth McFarland, co nie wróży rychłego końca wydatkom Strażnicy na obsługę prawną. 

[fot. http://jwsurvey.org]Źródło: http://jwsurvey.org/cedars-blog/green-light-for-warwick-hq-as-brooklyn-sales-pass-the-billion-mark
Kategoria: Różne | Dodał: Roberta (07 Sierpnia 2013)
Wyświetleń: 193 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0