Główna » Artykuły » Z "ŻYCIA" ORGANIZACJI » Sprawy majątkowe WTS

Brooklyńskie dobra Strażnicy

Kolejny artykuł Johna Cedarsa na temat brooklyńskich nieruchomości Strażnicy w jwsurvey.org W filmie pokazano reporterkę Dipti Kumar w różnych miejscach całego Brooklynu objaśniającą niektóre z ofert, które udało się Strażnicy sfinalizować.

Wideo jest szczególnie interesujące, ponieważ z dużą lekkością wspomina o astronomicznych kwotach, które zmieniły właściciela podczas tych transakcji nieruchomości.

Strażnicowe sprawozdania o ofertach sprzedaży zamieszczane na JW.org wymownie pomijają wzmianki o rzeczywistych danych, pozostawiając świadków w niewiedzy o korzyściach jakie Organizacja osiąga z tych wyprzedaży.

Ten film wyrównuje te dysproporcje, a ponieważ jest neutralny i bez wrogości, nie powinien więc rodzić oporu u wierzących Świadków Jehowy, by go oglądać.

Jak już informowaliśmy na tej stronie, Strażnica zyska ponad 1 mld wpływów z brooklyńskich wyprzedaży. W tym filmie, Kumar ujawnia, że na koniec lutego pozostało jeszcze 16 niesprzedanych obiektów, na które developerzy mają chrapkę.

Na zasadzie kontrastu, na trzecim liczącym się portalu o nieruchomościach opublikowano szacunkowe koszty budowy nowej 253 akrowej kwatery głównej w Warwick, które wynoszą ok. 11, 5 milionów dolarów.

Bez wątpienia istotną przyczyną tych niewiarygodnie niskich szacunków jest to, że nowa siedziba jest budowana przez wolontariuszy, którzy są pod wrażeniem, że uczestniczą w projekcie mającym poparcie Boga i są niczym budowniczowie podczas odbudowy murów Jerozolimy przez Nehemiasza. Niektórzy entuzjaści rzucili nawet swoją dotychczasową pracę, aby pomóc przy projekcie.

Tymczasem Ciało Kierownicze przypomniało ostatnio pionierom i misjonarzom, że ten cały sposób zbywania nieruchomości stanowi dowód na to, że nie są sentymentalnie związani z rzeczami materialnymi” i tym samym są godni naśladowania. To stwierdzenie ma sens tak długo, jak jesteś gotów rozważać 1 mld dolarów jako „rzecz materialną". 
 Źródło: http://jwsurvey.org/cedars-blog/brooklyn-daily-eagle-reports-on-watchtowers-real-estate-sell-offs
Kategoria: Sprawy majątkowe WTS | Dodał: Roberta (01 Marca 2014)
Wyświetleń: 261 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 16
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0